Niemcy chcą zorganizować Euro 2024

Niemiecki Związek Piłki Nożnej złożył oficjalny wniosek o organizację mistrzostw Europy w 2024 roku. W rywalizacji o prawo do zorganizowania imprezy bierze udział także Turcja.

Już w marcu przedstawiciele UEFA potwierdzili, że Euro 2024 odbędzie się w Turcji lub w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi złożyli już wniosek, Turcy zrobią to w ciągu kilku najbliższych dni. Ogłoszenie wyboru organizatora mistrzostw Europy nastąpi 27 września bieżącego roku.

Niezależnie od tego, czy ME odbędą się w Niemczech, czy Turcji, będzie to oznaczać powrót do tradycyjnego formatu imprezy. W 2020 roku Euro odbędzie się bowiem w 12 miastach Starego Kontynentu.

Niemcy już wygrali?

Oficjalna decyzja zostanie ogłoszona dopiero we wrześniu, ale zdaniem dyrektora TVP Sport, Marka Szkolnikowskiego, ta nieoficjalna zapadła już dawno. Pod koniec marca pisał on bowiem, że przyznanie Niemcom organizacji mistrzostw Europy w 2024 roku jest już przesądzone.

Według aplikacji zgłoszeniowej, ME 2024 odbędą się w dziesięciu niemieckich miastach - Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Hamburgu, Lipsku, Gelsenkirchen, Dusseldorfie, Kolonii, Frankfurcie i w Stuttgarcie.