TVP złożyło wniosek o koncesję dla kanału 4K. Ponad połowa meczów mundialu w tej rozdzielczości

Jak informuje satkurier.pl TVP złożyło wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o uruchomienie kanału TVP 4K. W ultrawysokiej rozdzielczości będzie można obejrzeć ponad połowę meczów najbliższego mundialu.

To bardzo dobra informacja dla fanów futbolu, którzy mogą dostać szansę na oglądanie meczów w najlepszej, dostępnej obecnie rozdzielczości. 

Portal cytuje również Macieja Staneckiego z zarządu TVP, który mówi, że wszystkie mecze mundialu będą dostępne w 4K, ale w TVP zobaczyć będzie nieco ponad połowę z nich. 

Do sprawy kanału w rozdzielczości odniósł się także dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski w rozmowie z portalem sport.tvp.pl: Mogę powiedzieć tylko tyle, że trwają bardzo intensywne prace. Ponownie uspokajam widzów, wszystko idzie w dobrym kierunku. Wiemy, jak funkcjonuje rynek, znamy się na tym, co robimy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. 

Technologia 4K oznacza, że ekrany wyposażone w tę funkcję mają prawie 4 tysiące pikseli, czyli cztery razy więcej niż najpopularniejsze obecnie telewizory Full HD. 

Iwan o hicie Wisła-Legia. - Promocja polskiej piłki? Niewiele polskiej piłki tam było. Jak ja zdobywałem mistrzostwo, to spoza Krakowa był jeden piłkarz [DOGRYWKA]