Premier League. Kalidou Koulibaly trafi do Chelsea? Wiadomo, ile chce za niego Napoli

Kalidou Koulibaly latem może trafić do Chelsea. Władze Napoli ustaliły cenę, za jaką są skłonne sprzedać swojego obrońcę - informuje "La Gazetta dello Sport".

60 milionów euro - tyle Chelsea musi zaproponować, by sprowadzić Kalidou Koulibaly`ego, bohatera ostatniego meczu ligowego Napoli z Juventusem (1:0), w którym Senegalczyk piękną bramką po bardzo mocnym strzale głową zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Koulibaly z transferem do zespołu aktualnych mistrzów Anglii łączony jest od czerwca 2016 roku. Właśnie wtedy Antonio Conte został bowiem trenerem The Blues. Do tej pory władze Napoli pozostawały nieugięte, i nie chciały sprzedawać swojego najlepszego obrońcy, ale teraz - zdaniem dziennikarzy LGDS - stwierdzili, że zgodzą się na odejście reprezentanta Senegalu, jeżeli potencjalny nabywca zaproponuje minimum 60 milionów euro.

26-latek to jeden z najlepszych piłkarzy neapolitańczyków. Jego bramka w starciu z Juventusem zapewniła zespołowi Maurizio Sarriego zwycięstwo, i zmniejszenie straty do pierwszego miejsca w tabeli. W niej Napoli ma tylko punkt mniej od turyńczyków. Dodatkowo Koulibaly to podstawowy obrońca reprezentacji Senegalu, która w czerwcu zagra z Polską na mistrzostwach świata w Rosji.