Panathinaikos wyrzucony z europejskich pucharów. Problemy także w lidze

Panathinaikos Ateny został wykluczony z europejskich pucharów na trzy najbliższe sezony. To kara jaką UEFA nałożyła za klub za niedopełnienie zobowiązań finansowych.

Panathinaikos ma spore problemy finansowe od kilku sezonów. Klub zmaga się z niespłaconymi kredytami i zaległościami wobec pracowników. Może dziwić więc fakt, że UEFA nałożyła na klub karę w wysokości 200 tysięcy euro (połowa sankcji została jednak zawieszona).

UEFA postanowiła również, że nie będzie pobłażliwa dla greckiego klubu i ukarała go także wykluczeniem z europejskich pucharów na trzy najbliższe sezony, o ile oczywiście drużyna się do nich zakwalifikuje.

Problemy także w lidze

Jakiś czas temu w drużynie Panathinaikosu doszło do strajku. Piłkarze byli wściekli, że klub przez niemal pół roku nie wypłaca im pensji. W zeszły poniedziałek ogłoszono zaś, że klub zostanie ukarany odjęciem - kolejnych w tym sezonie - trzech ligowych punktów za ogromne zadłużenia wobec jednego z piłkarzy.

Zdaniem greckich mediów dług klubu wynosi kilkadziesiąt milionów euro. Władze miały czas do czwartku 19 kwietnia, aby uregulować zadłużenie wobec swoich zawodników. W innym wypadku 20-krotny mistrz Grecji po raz pierwszy w swojej historii miał pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Decyzji w tej kwestii jeszcze nie ma.

W tym momencie Panathinaikos zajmuje 7. miejsce w lidze greckiej i nie ma szans na grę w europejskich pucharach.