Andrzej Twarowski ekspertem TVP podczas mundialu?

Podczas mundialu w Rosji, który w Polsce transmitować będzie telewizja publiczna, ekspertem TVP może być Andrzej Twarowski - poinformował dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski, czołowi polscy komentatorzy, którzy w listopadzie ubiegłego roku zakończyli współpracę z NC+, prowadzili rozmowy z telewizją polską - potwierdził dyrektor TVP Sport. Obaj komentatorzy przez ponad 20 lat pracowali w Canal+, a popularność zdobyli również dzięki programowi Liga+Extra, będącego podsumowaniem kolejki Ekstraklasy.

Po odejściu z Canal+ obaj komentatorzy musieli odbywać kilkumiesięczną klauzulę zakazu konkurencji, ale ta w przypadku Twarowskiego wygasa wraz z końcem maja.  

- Rozmawiałem z Tomaszem Smokowskim, były wstępne plany, by wzmocnił nas w trakcie mistrzostw świata, ale zakaz konkurencji z NC+ sprawił, że wszystko spełzło na niczym. Tomek zresztą, z tego co wiem, planuje – już jako "wolny strzelec" – współpracować z Polsatem - wyznał Szkolnikowski.

Wciąż jednak jest szansa na to, że latem podczas mistrzostw świata w Rosji w studiu TVP kibice zobaczą i usłyszą Andrzeja Twarowskiego. - Może nas odwiedzi w czasie mundialu jako ekspert, ale on też postanowił bardziej zaangażować się w swoje tematy radiowe - dodał dyrektor TVP.

Andrzej Twarowski jest pomysłodawcą sportowego radia internetowego ZapinamyPasy.pl, ale właśnie przez zakaz konkurencji nie może aktywnie uczestniczyć w jego rozwijaniu. 

Telewizja Polska pokaże wszystkie 64 mecze mundialu. Póki co TVP ma wyłączne prawo do transmitowania mistrzostw w Polsce, choć Szkolnikowski nie wykluczył, że telewizja udzieli niewielkiej sublicencji innej stacji.

Mistrzostwa rozpoczną się 14 czerwca i potrwają do 15 lipca. Reprezentacja Polski zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

Zobacz wideo
Więcej o: