Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Liverpool - AS Roma. Show Juergena Kloppa na konferencji prasowej [WIDEO]

Juergen Klopp po raz kolejny udowodnił to, że jest trenerem z ogromnym poczuciem humoru. Na konferencji prasowej przed wtorkowym spotkaniem Ligi Mistrzów z Romą Niemiec często żartował, zarówno z siebie, jak i z... włoskiego tłumacza, który dzięki niemu stał się gwiazdą wieczoru.

Podczas spotkania z dziennikarzami trener Liverpoolu mówił m.in. o tym, że jego zespół zasłużył na miejsce w najlepszej czwórce w Champions League. Podkreślając to, mówił krótko i zwięźle, a więc zupełnie inaczej, niż obecny na konferencji włoski tłumacz, którą krótką wypowiedź rozciągnął do kilku minut. - Naprawdę mówiłem aż tak długo? - pytał z uśmiechem Klopp.

Pierwsze pytanie trenera Liverpoolu było jednak dopiero zapowiedzią tego, co dziennikarzy czeka w kolejnych minutach. Klopp zapytany o podobieństwa między nim, a szkoleniowcem Romy, Eusebio di Francesco, odpowiedział: Nie wiem, może łączy nas to, że obaj nosimy okulary i mamy zły zarost?.

Klopp został również zapytany o możliwość pracy we Włoszech. - Nie sądzę, by był sen dla któregokolwiek z włoskich klubów, żeby mnie zatrudnić, ponieważ we włoskiej restauracji potrafię zamówić jedynie spaghetti - skomentował Niemiec, który podczas wypowiedzi tłumacza, na słowo "spaghetti" ponownie zareagował rozbawieniem.

- Jesteśmy w półfinale i możemy awansować do finału. To jedyne, co mnie w tej chwili interesuje - zakończył krótko Klopp. Tłumacz ponownie rozciągnął jego wypowiedź do kilkudziesięciu sekund, na co Niemiec znów zareagował śmiechem. - Brawo - zakończył szkoleniowiec The Reds, podsumowując pracę tłumacza.