Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest pierwsza decyzja po skandalu w B-klasie

Obustronny walkower - to pierwsza decyzja po skandalu do jakiego doszło podczas meczu B-klasy.

Do krwawej sytuacji doszło w 70. minucie meczu. Jeden z zawodników LKS Ciechowa został brutalnie sfaulowany przez piłkarza Piasta Lutyni. Musiał opuścić murawę z podejrzeniem złamania nogi.

– Przyznaję, głupio zrobiłem – powiedział w rozmowie z "Faktem" piłkarz Paweł (22 l.), sprawca niesportowego zachowania. – Ale gdy chciałem sfaulowanemu podać rękę, to rzucili się na mnie gracze Ciechowa, a za nimi na boisko wbiegli kibice!

To co wydarzyło się potem, to przechodzi wszelakie ludzkie wyobrażenia dotyczące futbolu. Jeden z kibiców gości wbiegł na boisko, pobiegł do jednego z piłkarzy Ciechowa i uderzył pięściąw gardło zawodnika. Chwilę wcześniej ten piłkarz pomagał przy udzieleniu pomocy koledze ze złamaną nogą. Z rozciętą szyją kolejny zawodnik gospodarzy trafił do szpitala.

Komisja Rozgrywek orzekła obustronny walkower po tym spotkaniu - poinformował Andrzej Padewski, wiceprezes PZPN i prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Tę sprawę bada Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Dlaczego Legia przegrywała z czołowymi drużynami? "Jozak nie wiedział, miał się dowiedzieć". "Piłkarze nie mieli świadomości, że jest zwolniony" [DOGRYWKA]

Komentarze (2)
Jest pierwsza decyzja po skandalu w B-klasie
Zaloguj się
  • pawko13

    Oceniono 2 razy 2

    WHAT???
    Jeden zawodnik drużyny z Ciechowa ma złamaną nogę, drugi prawie stracił życie dostając nożem w gardło. Co na to komisja? Ciechów za karę przegrywa mecz walkowerem (bo obustronny walkower to de facto porażka obu drużyn).

    Do tego jak to na B-klasie bywa, na pewno wszyscy w drużynie gospodarzy wiedzą kim był "kibic" który wbiegł na boisko, ale nikt sąsiada ze wsi nie wyda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX