Stanisław Czerczesow wróci do Legii? "Myślę, że będzie chciał wrócić". Jest też inny kandydat

Kilka dni temu z posady trenera Legii został zwolniony Romeo Jozak. Tymczasowo warszawski zespół będzie prowadził Dean Klafurić, ale po sezonie mistrzowie Polski mają zatrudnić kogoś innego. Do powrotu do Polski przymierzany jest Stanisław Czerczesow. "Super Express" informuje jednak, że jednym z kandydatów jest także Thorsten Fink.

Czerczesow aktualnie jest selekcjonerem reprezentacji Rosji, gospodarza zbliżającego się mundialu, na którym jego zespół zmierzy się z Arabią Saudyjską, Egiptem i Urugwajem. W Rosji 54-latek jest jednak krytykowany za osiągane wyniki. Jego zespół w ostatnich pięciu spotkaniach towarzyskich wygrał zaledwie raz, z Koreą Południową (4:2). Wszystko wskazuje więc na to, że jedynie duży sukces na mundialu sprawi, że Czerczesow po mistrzostwach nie straci swojej posady.

Wówczas jego powrót na stanowisko trenera Legii, którą prowadził w sezonie 2015/16, znowu będzie sprawą otwartą. - Czerczesow lubi Polskę. Rozmawialiśmy o tym. Według mnie, jest zachwycony Legią, jej infrastrukturą, atmosferą wielkiego klubu i samego miasta - przyznaje Maciej Rybus w rozmowie z portalem "rsport.ria.ru".

- Myślę, że Czerczesow chciałby wrócić do Polski. Nie wiem kiedy to się stanie, ale kiedyś powinno. W Polsce Legię albo się kocha, albo nienawidzi - dodaje reprezentant Polski.

Były piłkarz Bayernu jednym z kandydatów

Według informacji "Super Expressu" jednym z kandydatów do poprowadzenia Legii jest również Thorsten Fink, były zawodnik Bayernu Monachium, który w jego barwach rozegrał ponad 200 meczów, i był uczestnikiem finału Ligi Mistrzów w 1999 roku, przegranym 1:2 z Manchesterem United.

50-latek swoją karierę trenerską rozpoczął w 2007 roku, w zespole Red Bulla Salzburg, gdzie pracował jako asystent pierwszego szkoleniowca. Później, już samodzielnie, prowadził m.in. FC Ingolstadt, FC Basel, HSV Hamburg, APOEL Nikozja i Austrię Wiedeń. Z ostatnią, po 130 spotkaniach, rozstał się w lutym bieżącego roku.

W ewentualnych negocjacjach z Finkiem kluczową rolę mogłaby odegrać postać Bernharda Heuslera, nowego doradcy Legii, który z niemieckim trenerem współpracował w Bazylei.

W ostatnich sześciu spotkaniach obecnego sezonu Legię poprowadzi Dean Klafurić. Dotychczasowy drugi trener zespołu, zastąpił zwolnionego kilka dni temu Romeo Jozaka. 45-latek w roli pierwszego szkoleniowca zadebiutuje w środę, meczem Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze.

Więcej o: