Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. "Żadna z afrykańskich drużyn nie przejdzie ćwierćfinału"

- Nie widzę żadnych szans, aby którakolwiek z afrykańskich reprezentacji osiągnęła etap dalszy niż ćwierćfinał na mistrzostwach świata w Rosji - twierdzi były reprezentant Kamerunu i dwukrotny uczestnik mundialu, Lauren.

Na mistrzostwach świata w Rosji zagra pięć reprezentacji z kontynentu afrykańskiego: Nigeria, Senegal, Tunezja, Egipt i Maroko. Zdaniem byłego obrońcy m.in. Arsenalu oraz dwukrotnego uczestnika mundialu (1998 i 2002) w barwach Kamerunu, Laurena, żadna z tych drużyn nie da rady dojść do półfinału.

- Chciałbym powiedzieć, że ktoś z Afryki będzie w ćwierćfinale, półfinale, albo że nawet wygra. Ale nie ma na to żadnych szans. Będę szczery i powiem, że żadna z pięciu reprezentacji nie ma szans na najlepszą czwórkę turnieju. Powód jest prosty - wciąż jesteśmy krok za czołowymi drużynami świata. Niemcy, Argentyna, Hiszpania czy Brazylia są kilka poziomów wyżej - powiedział Lauren w rozmowie z "BBC Sport".

Tylko trzem zespołom z Afryki udało się osiągnąć etap ćwierćfinału na mistrzostawach świata: Kamerunowi w 1990 roku, Senegalowi w 2002 roku i Ghanie w 2010 roku.

Spośród wszystkich afrykańskich drużyn polskich kibiców najbardziej interesuje reprezentacja Senegalu. To właśnie oni będą jednym z grupowych rywali podopiecznych Adama Nawałki. Spotkanie Polska - Senegal odbędzie się 19 czerwca o godzinie 17:00 w Moskwie.

Więcej o: