Panathinaikos Ateny po raz pierwszy w historii może zostać zdegradowany. Ogromne długi

Panathinaikos Ateny może niebawem po raz pierwszy w swojej historii spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeden z najbardziej utytułowanych greckich klubów ma ogromne, sięgające kilkudziesięciu milionów euro długi.

Jakiś czas temu w drużynie Panathinaikosu doszło do strajku. Piłkarze byli wściekli, że klub przez niemal pół roku nie wypłaca im pensji.

W miniony poniedziałek ogłoszono zaś, że klub zostanie ukarany odjęciem - kolejnych w tym sezonie - trzech punktów za ogromne zadłużenia wobec jednego z piłkarzy.

Regulamin rozgrywek jasno mówi, że jeśli klub trzykrotnie w trakcie jednego sezonu zostanie ukarany odjęciem trzech punktów, będzie zdegradowany do niższej ligi. Panathinaikos jest zagrożony, ponieważ otrzymał już trzy kary. Może nie pomóc fakt, że "Koniczynki" zajmują 10. miejsce w tabeli greckiej Super League, które gwarantuje utrzymanie.

Zdaniem greckich mediów dług klubu wynosi kilkadziesiąt milionów euro. Władze mają czas do czwartku 19 kwietnia, aby uregulować zadłużenie wobec swoich zawodników. W innym wypadku 20-krotny mistrz Grecji po raz pierwszy w swojej historii pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Więcej o: