Transfery. Manchester City chce sprowadzić pomocnika Bayernu. W grze 50 milionów funtów

Jak donosi "Daily Mail", Manchester City jest zmobilizowany, by w letnim okienku transferowym pozyskać z Bayernu Monachium Thiago Alcantarę. "The Citizens" mają wyłożyć na stół 50 milionów funtów.

Brytyjski dziennik informuje, że wielkim zwolennikiem ściągnięcia Alcatary do Manchesteru jest Pep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec nie planuje latem dokonywać wielu transferów - woli pozyskać dwóch, trzech zawodników, ale mają to być wielkie wzmocnienia.

Zainteresowanie Thiago nie jest przypadkowe. Guardiola doskonale zna Alcantarę. Pracował z nim w Barcelonie, a następnie w Bayernie. To właśnie z Bawarii przeniósł się do Premier League i planuje pociągnąć za sobą byłego podopiecznego.

Alcantara gra w Bayernie od 2013 roku, a jego kontrakt obowiązuje do 2021 roku. W tym sezonie 27-latek zagrał w 24 spotkaniach. Strzelił sześć goli.

W kręgu zainteresowań Manchesteru City jest kilka mocnych nazwisk. Brytyjskie media spekulują, że oprócz Alcantary na Etihad Stadium mają zawitać Eden Hazard z Chelsea LondynMatthijs de Ligt z Ajaksu Amsterdam.

Więcej o: