Romeo Jozak zwolniony z Legii Warszawa

Legia Warszawa poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej o zakończeniu współpracy z trenerem Romeo Jozakiem.

- Zarząd klubu Legia Warszawa podjął decyzję o zwolnieniu Romeo Jozaka z funkcji trenera pierwszej drużyny. Obowiązki szkoleniowca do końca sezonu będzie pełnił Dean Klafurić, który od września ubiegłego roku jest drugim trenerem zespołu - czytamy w komunikacie klubu.

Decyzja została podjęta po sobotniej porażce Legii z Zagłebiem 0:1 w Warszawie. - Oczywiście, wciąż wierzę w mistrzostwo Polski. Wierzę, że to wszystko nie dzieje się przez przypadek. Dlaczego tak jest, skąd ta porażka? Jeszcze nie wiem, muszę przespać się z problemami, przeprowadzić analizę i zobaczyć, co zrobiliśmy źle. Najgorsze jest to, że piłkarze byli bardzo zaangażowani, a znowu nie wyszło - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Jozak.

Chorwat trenerem Legii został we wrześniu ubiegłego roku, zastępując na tym stanowisku Jacka Magierę. Mistrzowie Polski pod wodzą nowego szkoleniowca nie poprawili jednak znacząco swojej gry, w ostatnich tygodniach prezentując się znacznie poniżej oczekiwań.

Legia po 31. kolejce zajmuje 3. miejsce w tabeli i do lidera - Lecha Poznań - traci punkt.

Więcej o: