Ekstraklasa. Legia - Zagłębie. Mariusz Lewandowski: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

W spotkaniu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Legią Warszawa 1:0. - Zasłużyliśmy na to zwycięstwo - powiedział po meczu trener lubinian, Mariusz Lewandowski.

Zagłębie dominowało od samego początku spotkania pokazywało, że do Warszawy przyjechało dominować i walczyć o zwycięstwo. Goście stwarzali sobie dużo groźnych sytuacji i wyprowadzali dynamiczne kontrataki.

- Byliśmy świadkami emocjonującego meczu. Obydwie drużyny grały otwarcie, miały dużo sytuacji - rozpoczął Lewandowski.

I dodał: To jednak Zagłębie dominowało, graliśmy mądrze, szybko i kombinacyjnie. W drugiej połowie Legia miała swoje sytuacje, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Z drugiej strony, my również mogliśmy zdobyć jeszcze kilka bramek. Uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo.

W meczu z Legią swój trzeci występ w tym sezonie Lotto Ekstraklasy zaliczył 19-letni Bartosz Slisz. Młody pomocnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i był jednym z najlepszych zawodników Zagłębia. - Bartek zagrał bardzo dobry mecz. To młody zawodnik, który ma ogromny potencjał. Jest dowodem tego, że w naszej akademii wykonuje się dobrą pracę. Młodzi zawodnicy będą dostawać swoje szanse - ocenił trener Miedziowych.

Więcej o: