Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Sevilla. Bezbramkowy remis daje awans Bawarczykom

0
Kartki: Wagner - żółta Skład: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha (86. Suele) - Martinez - Robben, Mueller, Rodriguez, Ribery (71. Alcantara) - Lewandowski (77. Wagner)
Sevilla
Kartki: Mercado, N'Zonzi, Banega - żółta; Correa - czerwona Skład: Soria - Navas, Mercado, Lenglet, Escudero - Banega, N'Zonzi - Correa, Vazquez (81. Nolito), Sarabia (70. Ramirez) - Ben Yedder (65. Muriel)
Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów zremisował bezbramkowo z Sevillą. Dzięki wygranej w pierwszym meczu (2:1) Bawarczycy awansowali do półfinału. Robert Lewandowski rozegrał 77 minut, a murawę opuszczał z podbitym okiem i opuchniętą twarzą.

- Dla każdego piłkarza i trenera Liga Mistrzów jest wyjątkowa. Moi piłkarze są głodni sukcesu. Awans do półfinału to nasz wielki cel – mówił przed środowym spotkaniem trener Bayernu, Jupp Heynckes.

I ten cel udało się zrealizować, chociaż Sevilla w rewanżowym spotkaniu podyktowała bardzo trudne warunki. Bayern co prawda przeważał przez cały mecz, ale swojej przewagi nie potrafił udokumentować.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki Bawarczycy mieli tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 48. minucie dośrodkowanie z lewej strony posłał Rafinha, a strzelać głową próbował Robert Lewandowski. Polak uderzył jednak minimalnie niecelnie. Po upływie godziny gry blisko gola była także Sevilla. Z rzutu wolnego strzelał Angel Correa, ale piłka ostatecznie uderzyła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który dał awans Bayernowi. Lewandowski walczył o powiększenie swojego dorobku strzeleckiego, ale jego starcia z obrońcami andaluzyjskiego klubu kończyły się najczęściej na zbieraniu kolejnych siniaków. Kapitan reprezentacji Polski w trakcie meczu kilka razy był opatrywany przez lekarzy. W jednej z sytuacji otrzymał cios łokciem w twarz, w innej jeden z rywali uderzył go w oko. Kilka razy był również kopnięty przez przeciwników.  Boisko opuścił w 77. minucie.