Alfonso Perez: Guti ma umiejętności, aby być trenerem Realu

Były piłkarz Realu Madryt i FC Barcelony, Alfonso Perez wierzy, że Guti posiada umiejętności, dzięki którym w przyszłości zostanie trenerem "Królewskich"

Zdaniem byłego hiszpańskiego napastnika, który w latach 1990-1995 dla aktualnych mistrzów kraju strzelił 13 goli w 88 spotkaniach, wybór 41-latka na stanowisko szkoleniowca Realu to oczywistość.

- Guti ma umiejętności, aby być trenerem Realu Madryt. Zna ten klub i może dać mu taką samą szansę, jaką dał Zidane - powiedział Perez w rozmowie z Radio Marca

Guti był piłkarzem Realu Madryt w latach 1996-2010. W tym czasie aż 387 razy przywdziewał koszulkę "Los Blancos" i 46-krotnie wpisał się na listę strzelców. Dodatkowo w latach 1999-2005 był reprezentantem Hiszpanii, dla której zagrał 14-krotnie i zdobył 3 bramki. W 2010 roku odszedł do tureckiego Besiktasu, a po zakończonym sezonie skończył karierę piłkarską

Obecnie 41-latek pełni rolę trenera w zespole młodzików Realu Madryt (Juvenil A) i to tam zdobywa swoje szlify, aby w przyszłości zostać pierwszym szkoleniowcem "Królewskich". Podobną drogę kiedyś przebył obecny trener Realu, Zinedine Zidane. Pełnił rolę dyrektora sportowego, asystenta u Carlo Ancelottiego, gdy Włoch był trenerem hiszpańskiego zespołu. W czerwcu 2014 roku został trenerem Realu Madryt Castilla (rezerwy aktualnych mistrzów Hiszpanii), a po ok. półtorej roku został pierwszym szkoleniowcem "Los Blancos".