Fabio Capello wskazał następcę Cristiano Ronaldo i Leo Messiego

Era dominacji Cristiano Ronaldo i Leo Messiego będzie trwała jeszcze dwa lata, później zastąpią ich inni zawodnicy - powiedział Fabio Capello, znany włoski trener, który niedawno ogłosił zakończenie kariery. Były selekcjoner m.in. Rosji wskazał też, kto ma szansę zostania następcą Ronaldo i Messiego.

- Doświadczyłem już pracy z reprezentacjami Anglii i Rosji. Chciałem jeszcze raz poprowadzić klub i zatrudnienie w Jiangsu Suning było moją ostatnią pracą w roli trenera. Dokonałem wszystkiego, co chciałem. Jestem spełniony i teraz będę czerpał radość jako analityk oraz komentator. W tej roli zawsze się wygrywa - powiedział na antenie radia RAI 71-letni Fabio Capello.

W dalszej części rozmowy ze stacją "RAI" Włoch został zapytany o Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, którzy powoli, lecz nieuchronnie, również zbliżają się do zakończenia swoich karier. - Era ich dominacji potrwa jeszcze dwa lata. Później przed ogromną szansą stanie Kylian Mbappe, którego czeka wspaniała przyszłość. Właśnie on może zostać "nowym Ronaldo" - przyznał Capello. 

I dodał: Jest jeszcze Neymar, równie znakomity zawodnik. Wciąż ma jeszcze sporo do poprawy, ale w przyszłości też będzie zaliczał się do tych najlepszych, i będzie walczył o Złotą Piłkę.