Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fabio Capello kończy karierę trenerską

Fabio Capello ogłosił, że kończy z karierą trenerską. 71-latek dodał przy tym, że nie jest zainteresowany objęciem reprezentacji Włoch.

Fabio Capello na początku kwietnia zakończył pracę w chińskim Jiangsu Suning, zostawiając zespół na 6. miejscu. W poniedziałek na antenie radia RAI ogłosił, że tym samym kończy swoją karierę trenerską.

- Doświadczyłem już pracy z reprezentacjami Anglii i Rosji. Chciałem jeszcze raz poprowadzić klub i zatrudnienie w Jiangsu Suning było moją ostatnią pracą w roli trenera. Dokonałem wszystkiego, co chciałem. Jestem spełniony i teraz będę czerpał radość jako analityk oraz komentator. W tej roli zawsze się wygrywa - powiedział na antenie radia RAI 71-letni szkoleniowiec.

Tym samym Capello ucina wszelakie spekulacje, które mówiły, że zostanie selekcjonerem reprezentacji Włoch. 

W trakcie około 36-letniej kariery trenował m.in. AC Milan, AS Romę, Juventus, Real Madryt czy wspomniane w wypowiedzi reprezentacje Anglii oraz Rosji. 5-krotnie wygrał mistrzostwo Włoch: 4 razy z AC Milan, a raz z AS Romą. Dwukrotnie wygrał La Liga z "Królewskimi". Dodatkowo w 1994 roku z zespołem "Rossonerich" wygrał Ligę Mistrzów.