Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski może pobić kolejny rekord

Robert Lewandowski niebawem będzie miał szansę na pobicie kolejnego rekordu w swojej karierze. Napastnik może zostać najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii.

Lewandowski rekordów na swoim koncie ma już kilka. Jest m.in. najskuteczniejszym Polakiem w europejskich pucharach (52 gole), a także najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski (również 52 bramki).

W miniony weekend kapitan biało-czerwonych dopisał do swojego dorobku kolejne osiągnięcie - mistrzostwo Niemiec zdobyte z Bayernem Monachium, które jest jego 14. trofeum drużynowym. Pod tym względem zajmuje 4. miejsce wśród wszystkich polskich piłkarzy w historii, mając tyle samo pucharów, co m.in. Włodzimierz Lubański, Stanisław Oślizło, czy Zygfryd Szołtysik.

Do pierwszego miejsca, które aktualnie zajmują Hubert Kostka, Erwin Wilczek i Maciej Żurawski, Lewandowskiemu brakuje już tylko jednego drużynowego pucharu. A w tym sezonie będzie mógł zdobyć nawet dwa - Pucharu Niemiec (Bayern gra w półfinale z Bayerem Leverkusen) i Ligi Mistrzów (Bawarczycy w ćwierćfinale grają z Sevillą, pierwsze spotkanie wygrali 2:1).

O ile Lewandowski mistrzostwo Niemiec i Puchar Niemiec zdobywał już kilka razy, to w Champions League jeszcze nie wygrał.