Robert Lewandowski został sponsorem reprezentacji Polski w amp futbolu

Robert Lewandowski będzie sponsorem reprezentacji Polski w amp futbolu. Logo "RL9" znajdzie się na koszulkach naszych piłkarzy w trakcie jesiennych mistrzostw świata w Meksyku.

Pomysł jest autorstwa sponsora Lewandowskiego, firmy Oshee, ale polski napastnik w pełni zaangażuje się w promowanie amp futolu. Nie będzie jedynie twarzą, ale wspomoże też finansowo naszą reprezentację, która przygotowuje się do mistrzostw świata.

Mundial w amp futbolu odbędzie się jesienią tego roku w Meksyku. Podczas meczów reprezentanci Polski będą mieli na koszulkach logo Lewandowskiego - "RL9".

Napastnik Bayernu Monachium nie jest pierwszym piłkarzem, który aktywnie działa na rzecz polskiej reprezentacji w amp futbolu. Niedawno ambasadorami zostali Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański. PZPN wspomaga zaś drużynę w kwestiach organizacji meczów i dostarczania sprzętu.

Amp futbol to piłka nożna dla zawodników po amputacji lub z wadą kończyny. Piłkarze grają przy pomocy kul. Wyjątkiem jest bramkarz, który ma niepełnosprawne kończyny górne.

Więcej o: