Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Matthias Sammer wraca do Borussii Dortmund

Matthias Sammer po prawie dwóch latach wrócił do pracy w Bundeslidze. Jego nowym pracodawcą została Borussia Dortmund. Sammer będzie pełnił rolę konsultanta Hansa-Joachima Watzke.

W lipcu 2016 roku Sammer zakończył pracę w Bayernie Monachium, gdzie zajmował stanowisko kierownika sportowego. Ostatnio był ekspertem niemieckiego eurosportu. Po prawie dwóch latach zdecydował się na powrót do Bundesligi. 1 kwietnia został konsultantem kierownictwa Borussii, dla którego będzie przygotowywał analizy i dzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Sammer ostatnie 5 lat piłkarskiej kariery spędził w klubie z Dortmundu. Jako trener w 2002 roku zdobył z Borussią mistrzostwo Niemiec. Teraz już w innej roli będzie pomagał Watzkemu.

- Potrzebujemy kogoś takiego jak Sammer. Potrzebujemy jego umiejętności analizowania, jego pasji i świeżego spojrzenia z zewnątrz - powiedział Hans-Joachim Watzke.

- Po tym jak jego kontrakt z Bayernem dobiegł końca, a my staliśmy się dojrzalsi i bardziej rozsądni, zbliżyliśmy się jeszcze bardziej. Zdałem sobie sprawę, że Matthias jest bardziej związany z Borussią, niż mogłoby się wielu wydawać - zakończył Watzke.

Klub Łukasza Piszczka zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Bundesligi ze stratą czterech punktów do drugiego Schalke.

Nieoficjalnie mówi się, że klub z Dortmundu po sezonie opuści obecny trener Peter Stoeger. Działacze Borussii mają już kandydata na jego miejsce.

Więcej o: