Premier League. Manchester City pewnie wygrywa z Evertonem

W meczu 32. kolejki Premier League Manchester City pokonał na wyjeździe Everton 3:1. Bramki dla gości zdobyli Leroy Sane, Gabriel Jesus i Raheem Sterling. Na ich gole odpowiedział jedynie Yannick Bolasie.

Piłkarze Pepa Guardioli dominowali od samego początku spotkania. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Sane. Po 12 minutach gry The Citizens prowadzili już 2:0, za sprawą Gabriela Jesusa, a na przerwę schodzili z trzema bramkami na koncie.

Po zmianie stron goście nieco zwolnili tempo, a gospodarze zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie, czego efektem była piękna bramka Bolasie, po mocnym strzale zza pola karnego. Piłka najpierw odbiła się od dwóch słupków, a następnie przekroczyła linię bramkową.

Do końca spotkania żadnemu z zawodników nie udało się pokonać golkipera rywali. Manchester City w tej chwili ma już 16 punktów przewagi nad drugim Manchesterem United.

Drużyna Fabiańskiego bez szans. Krychowiak na ławce

Swój 30. występ w obecnym sezonie Premier League w sobotę zaliczył Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w meczu z Manchesterem United, ale nie zdołał uchronić Swansea przed porażką. Bramki dające zwycięstwo Czerwonym Diabłom zdobyli Romelu Lukaku i Alexis Sanchez.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik nie wystąpił w spotkaniu z Burnley, a jego West Bromwich Albion przegrał 1:2.

Salah znowu strzela

Liverpool wygrał na wyjeździe z Crystal Palace (2:1), a kolejną bramkę w tym sezonie zdobył Mohamed Salah. Egipcjanin wpisał się na listę strzelców w 84. minucie dając zwycięstwo The Reds. 25-latek obecnie ma na swoim koncie 36 bramek we wszystkich rozgrywkach.