Reprezentacja Polski znów zagra na Stadionie Śląskim

Reprezentacja Polski w tym roku rozegra jeszcze jeden mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to jedno z październikowych spotkań Ligi Narodów, z Portugalią lub Włochami - informuje "Przegląd Sportowy".

Stadion Śląski pozytywnie przeszedł sprawdzian podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski. Biało-czerwoni na chorzowskim obiekcie wygrali 3:2 z Koreą Płd., a mecz z trybun obejrzało ponad 53 tysiące kibiców. Zarówno fani, jak i sami zawodnicy byli pod wrażeniem nowej areny, na którą kadra wróciła po 9 latach przerwy.

- Pierwszy raz grałem na takim stadionie i przed taką publicznością. Atmosfera była niesamowita - mówił po meczu z Koreą Płd. Taras Romanczuk. - Poza samą atmosferą warto pochwalić przygotowanie murawy, która była przygotowana fantastycznie. Chyba najlepiej w Polsce, o wiele lepiej niż na Stadionie Narodowym - dodawał Arkadiusz Milik.

- Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy na Stadion Śląski. Nie tylko z powodu fantastycznego dopingu, ale przede wszystkim kapitalnie przygotowanej murawy - podkreślał Kamil Glik. I wszystko wskazuje na to, że reprezentacja do Chorzowa wróci jeszcze w tym roku.

Zdaniem głównego specjalisty ds. PR Stadionu Śląskiego, Adama Pawlickiego, w październiku biało-czerwoni w Chorzowie rozegrają jedno ze spotkań Ligi Narodów. - Postaramy się, by kadra znów zagrała u nas. Z Portugalią albo Włochami - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego".

Mecz Polski z Portugalią odbędzie się 11 października. Z Włochami piłkarze Adama Nawałki zmierzą się trzy dni później.

Czym jest Liga Narodów?

Liga Narodów, to rozgrywki, które zastąpią część meczów towarzyskich rozgrywanych w oficjalnych terminach. Władze europejskiej federacji piłkarskiej stworzyły nowy turniej, w celu zwiększenia atrakcyjności spotkań międzynarodowych.

Pierwsza edycja LN rozpocznie się jesienią 2018 roku.  Zwycięzcy grup w najsilniejszej dywizji zagrają w turnieju finałowym, a grup B, C i D awansują o poziom wyżej.

Drużyny, które zajmą ostatnie miejsca w grupach w dywizjach A, B i C spadną o poziom niżej. Z dywizji C dodatkowo spadnie najgorszy zespół z trzecich miejsc, ale zdecyduje o tym bilans spotkań z dwoma najlepszych drużynami.

Miejsce w klasyfikacji Ligi Narodów zdecyduje o podziale na koszyki w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2020 roku (losowanie 2 grudnia 2018 roku).

Co więcej, najlepszy zespól z każdej dywizji, który wyłoni baraż spośród zwycięzców grup, bezpośrednio awansuje na Euro 2020. Oznacza to, że na mistrzostwa Europy na pewno 'dziką kartę' wygra m.in. jeden z zespołów dywizji D.

Terminarz grupy Polaków

1. kolejka:

Włochy – Polska, 7 września 2018

2. kolejka:

Portugalia – Włochy, 10 września 2018

3. kolejka: 

Polska – Portugalia, 11 października 2018

4. kolejka:

Polska – Włochy, 14 października 2018

5. kolejka:

Włochy – Portugalia, 17 listopada 2018

6. kolejka: 

Portugalia – Polska, 20 listopada 2018

Więcej o: