Poznaliśmy datę powrotu Neymara na boisko. Kibice PSG i reprezentacji Brazylii odetchnęli z ulgą

Kontuzja kostki Neymara nie okazała się tak poważna jak przewidywano. Rehabilitacja przebiega w bardzo szybkim tempie, Brazylijczyk powróci na boisko jeszcze w kwietniu. Jego występ na mistrzostwach świata nie jest zagrożony.

Była 80. minuta spotkania Ligue 1 pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Marsylia (3:0). Neymar, jeden z najlepszych piłkarzy świata pada na boisko, a chwilę później zostaje zniesiony na noszach. Badania nie są optymistyczne - zwichnięta kostka i pęknięcie kości śródstopia. Kibice stołecznego klubu, a przede wszystkim reprezentacji Brazylii są załamani. Czy ich lider zdoła się wykurować na mistrzostwa świata w Rosji?

To wszystko to już historia. Neymar przeszedł operację w Belo Horizonte, a nawet zaszokował wszystkich, kiedy bawił się w jednym z brazylijskich klubów nocnych. Uśmiech nie opuszcza jego twarzy, ale 26-latek ma ku temu powody. Rehabilitacja kontuzjowanej kostki przebiega w ekspresowym tempie.

Brazylijczyk będzie gotowy do gry jeszcze w kwietniu, a na początku maja może już wystąpić w ligowym spotkaniu przeciwko Amiens (6.05). Możliwe, że będzie go czekać także finał Pucharu Francji. Ale największym priorytetem dla piłkarza są letnie mistrzostwa świata w Rosji.

Kibice z Kraju Kawy nie mogli sobie wymarzyć lepszej wiadomości. Powrót Neymara oznacza, że reprezentacja Canarinhos wystąpi na mundialu w najmocniejszym składzie i będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu. W niedawnym meczu towarzyskim podopieczni Tite pokonali Niemców 1:0.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. Brazylia zagra w grupie E, a ich rywalami będą reprezentacje Szwajcarii, Serbii i Kostaryki.

Więcej o: