Rzeźbiarz, który wykonał sławne popiersie Ronaldo znów to zrobił

Dokładnie rok po odsłonięciu sławnego popiersia Cristiano Ronaldo, które zostało wyśmiane na całym świecie, Emanuel Santos znów wyrzeźbił głowę Portugalczyka. Tym razem wyszło mu dużo lepiej.

Rok temu, podczas nazwania lotniska w Funchal imieniem Cristiano Ronaldo, zostało odsłonięte popiersie Portugalczyka. Problem w tym, że statua wyglądała co najmniej źle. Zabawny pomnik został wyśmiany na całym świecie. Oto kilka reakcji:

Pomimo ogromnej krytyki, Santos, który pochodzi z tego samego miasta co gwiazdor Realu Madryt, bronił swojego dzieła i powiedział, że Ronaldo był z niego zadowolony.

- Byłem z bratem w muzeum Cristiano na Maderze i z wiadomości, które mi wysyłał, mogłem stwierdzić, że mu się podobało to, co zobaczył - mówił portugalskim mediom Santos. - Poprosił tylko o zmianę niektórych zmarszczek, które sprawiają, że ma dziwny wyraz twarzy.

- Powiedział, że wygląda na starszego i poprosił o to, aby został trochę wygładzony i bardziej radosny - dodał twórca popiersia.

Choć Santos był usatysfakcjonowany swoim pierwszym dziełem, Bleacher Report poprosił rzeźbiarza o wykonanie kolejnego popiersia z okazji rocznicy odsłonięcia tego pierwszego. Santos przyjął wyzwanie.

Trzeba przyznać, że wyszło mu to bardzo dobrze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.