Gareth Bale ma jeździć tylko jednym samochodem. To zalecenie selekcjonera

Gareth Bale ma jeździć tylko jednym samochodem, ze specjalnie wyprofilowanym siedzeniem, które ma pomóc w uniknięciu kontuzji wynikających m.in. z obciążenia stawów. Takie działanie jest zaleceniem selekcjonera reprezentacji Walii, Ryana Giggsa.

Według informacji "The Times" jedną z pierwszych rad Ryana Giggsa podczas pierwszego zgrupowania reprezentacji Walii z nim w roli szkoleniowca, była ta związana z zaleceniem Garethowi Bale`owi jazdy wyłącznie jednym samochodem, w którym zawodnik miałby specjalnie wyprofilowane siedzenie. Fotel w aucie piłkarza Realu Madryt miałby zapobiec jego kontuzjom, wynikającym m.in. z obciążenia stawów, czy problemów mięśniowych.

Bale w tym sezonie z powodu urazów opuścił niemal 20 spotkań Królewskich. Ze względu na częste kontuzje, szefowie mistrzów Hiszpanii coraz poważniej rozważają możliwość jego sprzedaży. 

W reprezentacji Walii skrzydłowy jest jednym z najważniejszych zawodników. Ryan Giggs własnie na nim chce zbudować zespół, który powalczy o awans do mistrzostw Europy w 2020 roku. Na najbliższy mundial w Rosji Smoki bowiem się nie zakwalifikowały.

Giggs na razie prowadził Walijczyków w dwóch meczach towarzyskich. Ostatnio jego piłkarze przegrali 0:1 z Urugwajem i wygrali 6:0 z Chinami. Hat-trickiem w spotkaniu z Azjatami popisał się właśnie Bale.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.