Sergio Aguero zdradził, kiedy odejdzie z Manchesteru City

Sergio Aguero w 2020 roku odejdzie z Manchesteru City. Argentyński napastnik ogłosił, że po wygaśnięciu jego obecnej umowy z The Citizens, wróci do ojczyzny i zagra w zespole Independiente. - Zagram w moim domu - przyznał.

Jeszcze tylko przez dwa lata Sergio Aguero będzie występował w Manchesterze City. Zgodnie z zapowiedziami, Argentyńczyk po wygaśnięciu obecnego kontraktu, w 2020 roku planuje wrócić do ojczyzny i zagrać w zespole Independiente.

To właśnie w szeregach El Rojo Aguero rozpoczynał swoją profesjonalną karierę piłkarską. W argentyńskim zespole napastnik zdążył rozegrać jednak zaledwie 36 spotkań, w których zdobył 18 bramek. Po trzech latach gry (do seniorskiej kadry trafił w 2003) odszedł bowiem do Atletico Madryt, a stamtąd, po kolejnych pięciu latach, przeniósł się do Anglii.

W Manchesterze występuje od lipca 2011 roku. Do tej pory w jego barwach rozegrał 290 spotkań, w których strzelił 199 goli. W tym sezonie ma na swoim koncie 30 trafień we wszystkich rozgrywkach, a wraz z całym zespołem prowadzonym przez Pepa Guardiolę zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Premier League.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.