Mistrzostwa Europy nie dla nas. Polacy U-17 pogrzebali szanse na awans

Reprezentacja Polski do lat 17 w Legnicy rozgrywała decydujące starcie o awans do Mistrzostw Europy z Irlandią. Wygrana bądź remis dawała nam awans na turniej. Niestety, podopieczni Bartłomieja Zalewskiego nie wykorzystali szansy i przegrali 0:1.

Już na samym początku spotkania doszło do lekko kuriozalnej sytuacji. W 8. minucie żółtą kartką został upomniany Brian Coffey. Sędzia ukarał irlandzkiego pomocnika za to, że... ten na boisku zmienił koszulkę na taką z krótkim rękawem.

Młodzi Polacy najlepszą sytuację mieli po kwadransie. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Patryk Richert, jednak będąc w okolicy siódmego metra, przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą nasza reprezentacja powinna prowadzić 1:0. Dobry strzał głową oddał Mikołaj Nawrocki, ale w ostatniej chwili McEntee wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej.

Druga część gry zaczęła się bardzo pechowo dla biało-czerwonych. Irlandczycy mieli dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony. W zamieszaniu w polu karny dużą ostrością wykazał się Nawrocki i sfaulował jednego z Irlandczyków. Polak otrzymał żółtą kartkę, a goście rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Troy Parrot.

Zawodnicy trenera Zalewskiego rzucili się do ataku, ale kolejne strzały były blokowane przez Wyspiarzy lub były za mocne. Ostatecznie nie udało się znaleźć naszym drogi do bramki i spotkanie zakończyło się przegraną 0:1.

Ten wynik sprawia, że biało-czerwoni nie awansowali do turnieju i zajęli trzecie miejsce w grupie 3 Elite Round. Polacy mieli tyle samo punktów co druga Gruzja, jednak piłkarze z Kaukazu mieli lepszy bilans bramkowy.

Polska - Irlandia 0:1 (0:0)

Bramki: Troy Parrot (48. karny)

Polska: Lotka - Smajdor, Nawrocki, Pleśnierowicz, Karbownik, Żuk (55. Żukowski), Bogusz, Bida, Bogacz (59. Kobacki), Richert, Hyjek

Irlandia: Clarke - Murphy, Ledwidge, McEntee, Collins, Knight, Coffey, Parrot (77. Thompson), O’Reilly, McEneff (54. Idah), Wright (64. Brennan)