Ronaldo zdradził, czemu zdecydował się na tak dziwną fryzurę podczas mundialu w 2002 roku

W 2002 roku Brazylia wygrała mundial, a Ronaldo został królem strzelców turnieju. Kibice nie tylko podziwiali świetne występy Brazylijczyka, ale byli także mocno zdziwieni jego ekstrawagancką fryzurą.

Po szesnastu latach napastnik wyjawił powody, dla których zdecydował się na nietypową fryzurę.

- Wszyscy mówili tylko o moim urazie [Ronaldo dopiero wracał do zdrowia po zerwanych więzadłach-red.]. Zdecydowałem się, że muszę w jakiś sposób odwrócić uwagę kibiców od mojej kontuzji, więc ściąłem włosy pozostawiając tylko samą grzywkę. Przyszedłem na trening i każdy widział już tylko moją brzydką fryzurę - powiedział Ronaldo cytowany przez portal Goal.com.

I dodał: - Wszyscy mówili o mojej fryzurze, dzięki temu byłem spokojniejszy i mogłem w pełni skupić się na treningach. Nie wyglądało to dobrze, ale w pełni spełniło swoją rolę - stwierdził napastnik.

Efekt zadziałał. Brazylia wygrała MŚ, a Ronaldo w finale strzelił dwa gole Niemcom (2:0). Ogólnie w turnieju zdobył osiem bramek i został królem strzelców turnieju.

W ostatnim czasie interesująca ciekawostką podzielił się także Roberto Carlos. Lewy obrońca Brazylii zdradził sekret jego pięknej bramki z rzutu wolnego z meczu z Francją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.