Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazda reprezentacji Korei Płd.: Lewandowski to jeden z tych piłkarzy, na których się wzoruję

Robert Lewandowski to jeden z tych piłkarzy, na których się wzoruję, i od których chcę się uczyć. Jest jednym z najlepszych zawodników na świecie - powiedział o kapitanie reprezentacji Polski Heung-Min Son, gwiazdor reprezentacji Korei Południowej na co dzień występujący w Tottenhamie.

- Wiemy, jak musimy zagrać z Polską, żeby uzyskać korzystny rezultat. W ostatnim spotkaniu towarzyskim [1:2 z Irlandią Północną - red.] nie udało nam się wygrać, ale najważniejsze są w tej chwili wnioski jakie po nim wyciągnęliśmy - rozpoczął Son na oficjalnej konferencji prasowej reprezentacji Korei Południowej.

- Polska to niezwykle silna drużyna. Na MŚ będziemy grać z Niemcami i wydaje mi się, że Polska prezentuje bardzo podobny poziom gry. Mam nadzieję, że będziemy mogli sprawdzić różne rozwiązania i wyciągniemy z nich pozytywne wnioski. Chcemy pokazać miejscowym kibicom, że nasz zespół należy do grona jednych z najlepszych - dodał trener Koreańczyków, Tae-Yong Shin.

- Zaletą reprezentacji Polski jest siła i umiejętność wymiany podań. W dodatku ma Roberta, który Lewandowskiego jest bez wątpienia jednym z najlepszych zawodników na świecie. Jego obawiamy się najbardziej - dodał Shin. - Cały czas śledzę jego poczynania, zdaję sobie sprawę z jego osiągnięć i umiejętności. To jeden z tych piłkarzy, na których się wzoruję, i od których chcę się uczyć - skomentował Son.

I dodał: - Wszyscy zawodnicy reprezentacji Polski są bardzo dobrymi piłkarzami. Poza Lewandowskim jestem w stanie wymienić Kamila Glika i Łukasza Piszczka. Podkreślam jednak jeszcze raz, że cała drużyna jest bardzo dobra.

- Jako, że Korea Płd. i Japonia są drużynami z tego samego kontynentu, można powiedzieć, że nasze style gry są podobne. Japonia do gry podchodzi jednak bardziej taktycznie i siłowo, my skupiamy się na szybkiej grze i wymianie podań - zakończył selekcjoner rywali biało-czerwonych.

Więcej o: