Gibraltar wygrał z Łotwą. Drugie zwycięstwo w historii

Gibraltar wygrał drugi mecz w historii. W niedzielę pokonał Łotwę 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 88. minucie Liam Walker.

Gibraltar pełnoprawnym członkiem UEFA jest od 24 maja 2013. Od tego czasu piłkarzom z terytorium Wielkiej Brytanii udało się wygrać w towarzyskim meczu z Maltą (4 czerwca 2014 roku, 1:0) i właśnie z Łotwą. To ich pierwszej zwycięstwo na terytorium Gibraltaru.

Do tej pory we wszystkich oficjalnych meczach reprezentacja Gibraltaru przegrała 25 spotkań, a 3 zremisowała.

W meczu z Łotwą gola na wagę zwycięstwa zdobył w 88. minucie Liam Walker na co dzień grający w czwartoligowym angielskim Notts County.

W reprezentacji Łotwy wystąpiło trzech piłkarzy grających na polskich boiskach: Valerijs Sabala z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Igors Tarasovs ze Śląska Wrocław i Pavels Steinbors z Arki Gdynia.