Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bramkarze krytykują nową piłkę Adidasa. "Na mundialu mnóstwo goli z dystansu"

Piłka, którą zawodnicy będą grali na mistrzostwach świata w Rosji, będzie zmorą bramkarzy - twierdzą hiszpańscy golkiperzy po towarzyskim meczu z Niemcami.

Hiszpanie zremisowali w piątek z Niemcami 1:1. Bramkarze z Półwyspu Iberyjskiego David de Gea i Pepe Reina po ostatnim gwizdku w rozmowie z dziennikarzami dużo uwagi poświęcili oficjalnej piłce mistrzostw - wyprodukowanej przez Adidasa Telstar. Ich zdaniem futbolówka zachowuje się w sposób nieprzewidywalny i na turnieju w Rosji przysporzy ich kolegom po fachu wielu problemów.

- Założę się, że na mistrzostwach padnie co najmniej 35 goli z dystansu, bo nie ma możliwości, żeby wyczuć tę piłkę - stwierdził Reina. - Jest bardzo śliska, przez co ciężko utrzymać ją w rękach. Bramkarze będą mieli z nią kłopot - dodał golkiper Napoli.

O tym, jak Telstar potrafi zaskoczyć, podczas meczu przekonał się sam de Gea. Jedynego gola puścił właśnie po strzale z dystansu w wykonaniu Thomasa Muellera. W drugiej połowie spotkania z najwyższym trudem obronił bombę z ponad dwudziestu metrów Juliana Draxlera. - Ta piłka jest dziwna. Mogła być o wiele lepsza - tłumaczył pierwszy golkiper Hiszpanów.

Na temat nowej futbolówki wypowiedział się również Marc-Andre ter Stegen. - Jest bardzo ruchliwa, szybko nabiera prędkości. Myślę, że musimy się do niech jak najszybciej przyzwyczaić - powiedział bardziej dyplomatycznie bramkarz reprezentacji Niemiec.

Telstar 18 jest hołdem dla pierwszej dedykowanej mistrzostwom świata piłki Adidasa z 1970 roku o nazwie - jakżeby inaczej - Telstar.

Polska - Nigeria. Glik o zakończeniu kariery: Zobaczymy, co będzie za te kilka miesięcy