Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zlatan Ibrahimović zawodnikiem Los Angeles Galaxy!

Zlatan Ibrahimović został nowym zawodnikiem występującego w MLS Los Angeles Galaxy. Kontrakt szwedzkiego napastnika obowiązuje do końca 2019 roku.

Brytyjskie media od dłuższego czasu spekulowały odejście Ibrahimovicia z Manchesteru United. Szwedzki napastnik grał na Old Trafford przez dwa lata, jednak nie podbił Premier League. W tym sezonie zagrał we wszystkich rozgrywkach jedynie 187 minut i dostał od Jose Mourinho zielone światło na transfer.

Szwedzki napastniki podpisał w piątek umowę z Los Angeles Galaxy. Kontrakt obowiązuje do końca 2019 roku. W ciągu tego czasu będzie zarabiać trzy miliony dolarów za sezon.

Po wielu latach spędzonych w Europie, zdobyciu 33 trofeów, graniu w najlepszych klubach świata, chcę występować w Stanach Zjednoczonych i tu prezentować najwyższy poziom. Chcę tu wygrywać i cieszyć ludzi swoją grą – powiedział w rozmowie z „LA Times”. Z nowym otoczeniem przywitał się w swoim stylu.

Zlatan Ibrahimović w LA GalaxyZlatan Ibrahimović w LA Galaxy Los Angeles Times

Ibrahimović w ciągu swojej kariery występował w takich drużynach jak Malmo FF, Ajax Amsterdam, Juventus Turyn, Inter Mediolan, FC Barcelona, AC Milan, Paris Saint-Germain i Manchester United. Los Angeles jest jego pierwszym klubem spoza Starego Kontynentu.