PSG będzie musiało częściowo zamknąć stadion na mecz Ligi Mistrzów

UEFA ukarała Paris Saint-Germain za zachowanie francuskich kibiców podczas rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt.

Paryżanie na swój pierwszy mecz w kolejnej edycji Ligi Mistrzów będą zmuszeni zamknąć trybunę północną. Oprócz tego nałożono na klub także grzywnę w wysokości 42 tysięcy euro. Jako uzasadnienie UEFA podała pirotechnikę, użycie laserów oraz blokowanie schodów.

Race odpalone przez kibiców w trakcie meczu zmusiły sędziego Felixa Brycha do przerwania na kilka minut zawodów. PSG ostatecznie przegrało u siebie 1:2 ( w pierwszym meczu 1:3) i odpadło z rozgrywek w 1/8 finału.

Podobną karę w 2013 roku UEFA nałożyła na Legię Warszawa. Wtedy za race i rasistowskie transparenty, które pojawiły się podczas meczu 2. rundy eliminacji LM z The New Saints, zamknięto na spotkanie ze Steauą Bukareszt tzw. "Żyletę".

Taras Romanczuk przed debiutem w polskiej kadrze, w "Wilkowicz Sam na Sam": Na Ukrainie mnie nie znali, ale już mnie znają. Niektórzy piszą, że zdradziłem, ale ja po prostu wybrałem Polskę