Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Łukasz Piszczek nie zagra w meczu z Nigerią! Plan selekcjonera się sypie

Łukasz Piszczek nie zagra w spotkaniu towarzyskim z Nigerią. Powodem absencji prawego obrońcy jest poród jego żony - informuje oficjalny serwis PZPN Łączy nas piłka. W składzie biało-czerwonych zabraknie również kontuzjowanego Bartosza Bereszyńskiego i przeziębionego Sławomira Peszko, a pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Rybusa.

Poród żony wyeliminuje Piszczka z udziału w piątkowym meczu towarzyskim. To sprawi, że Adam Nawałka kolejny raz będzie musiał przebudować jedenastkę, która pierwotnie miała zagrać przeciwko Nigerii. Obrońca opuścił już zgrupowanie reprezentacji i udał się do Dortmundu. Selekcjonerowi zależało na tym, aby kolejny raz przetestować ustawienie z trójką środkowych obrońców i dwójką wahadłowych.

O grę wahadłowymi może być trudno, ponieważ wcześniej ze składu wypadli też Bartosz Bereszyński i Sławomir Peszko. Pierwszy nabawił się urazu mięśniowego, a drugi ma infekcję. - Oni w piątek nie zagrają - potwierdził Adam Nawałka na konferencji prasowej. Pod znakiem zapytania stoi również występ Macieja Rybusa, którego dopadło ostre przeziębienie. - W czwartek nie będzie trenował. Decyzję co do jego występu podejmiemy w piątek rano - zdradził selekcjoner.

Mecz reprezentacji Polski z Nigerią w piątek o godz. 20:45. Relacja LIVE w Sport.pl

Więcej o: