Marco Verratti krytykuje sędziów i Lionela Messiego

Zdaniem występującego w Paris Saint-Germain Marco Verrattiego sędziowie są zbyt pobłażliwi dla największej gwiazdy Barcelony.

Verratti na temat Lionela Messiego wypowiedział się przy okazji pytań o zachowanie Włocha podczas rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Pomocnik PSG dostał wtedy drugą żółtą kartkę za nerwowe protesty wobec sędziego i osłabił drużynę w trudnym momencie (Paryżanie przegrali w rewanżu 1:2 i odpadli z rozgrywek).

- Zachowałem się źle, to była kartka spowodowana frustracją, ale sędziowie mogliby czasem być bardziej tolerancyjni. Nikogo nie obraziłem, podczas gdy Messi podbiega do arbitrów i macha im palcem przed oczami, nie dostając żadnej kary - tłumaczył się Verratii w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

Pretensje Verratiego nie wydają się jednak uzasadnione. Messi nie należy do zawodników wybuchowych, a w całej swojej profesjonalnej karierze z boiska wyleciał tylko raz, w meczu Argentyny z Węgrami w 2005 roku, który był jego debiutem w reprezentacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.