Reprezentacja Polski. Adam Nawałka wysłał ligowe powołania na mecze z Nigerią i Koreą Płd.

Adam Nawałka uzupełnił listę zawodników powołanych na mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. Selekcjoner podał nazwiska piłkarzy występujących w Lotto Ekstraklasie, którzy w poniedziałek 19 marca rozpoczną zgrupowanie we Wrocławiu, wśród nich znalazło się miejsce dla trzech graczy, którzy będą mieli okazję do debiutu w biało-czerwonych barwach - Tarasa Romanczuka (pierwsze powołanie), Przemysława Frankowskiego (był powołany na listopadowe zgrupowanie, ale nie wystąpił w żadnym spotkaniu) i Damiana Kądziora (był powołany na październikowe i listopadowe zgrupowania, ale również nie zagrał ani minuty).

Na liście powołanych znalazł się m.in. Taras Romanczuk, który 12 lutego przyjął polskie obywatelstwo. Pomocnik Jagiellonii Białystok, którego babcia urodziła się w Polsce, zrzekł się obywatelstwa ukraińskiego. - Moi bliscy wiedzieli o tym, że złożyłem wniosek o polski paszport. I wiedzieli, że jeśli go dostanę, będę musiał zrzec się ukraińskiego obywatelstwa. Nikt nie robił mi z tego powodu wyrzutów. Wszyscy byli dumni, że wracam do korzeni - mówił z zadowoleniem Romanczuk na łamach Sport.pl.

Romanczuk w tym sezonie jest jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy w ekstraklasie. 26-latek rozegrał jak na razie 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty.

Powołania na mecze z Nigerią i KoreąPowołania na mecze z Nigerią i Koreą Łączy Nas Piłka

Na zgrupowaniu we Wrocławiu pojawi się również inny zawodnik Jagiellonii - Przemysław Frankowski. Poza utalentowanym skrzydłowym Adam Nawałka powołał także trio z Legii: Artura Jędrzejczyak, Michała Pazdana i Krzysztofa Mączyńskiego. Na liście znaleźli się również dwaj piłkarze Górnika Zabrze: Rafał Kurzawa i Damian Kądzior, a także pomocnik Lechii Gdańsk, Sławomir Peszko, który do kadry wraca po niemal roku przerwy.

Najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski w piątek 23 marca (we Wrocławiu z Nigerią) i 27 marca (w Chorzowie z Koreą Południową).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.