Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Angielscy kibice odetchnęli z ulgą - Harry Kane niebawem wróci na boisko

Harry Kane powróci do treningów jeszcze w kwietniu i z pewnością będzie odpowiednio przygotowany na mundial w Rosji - poinformował Tottenham.

W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League Tottenham pokonał Bournemouth 4:1. Dla kibiców Spurs był to jednak jeden z najbardziej nerwowych meczów w sezonie. Chodzi o kontuzję największej gwiazdy zespołu, Harry'ego Kane'a, który w starciu z bramkarzem rywali nienaturalnie ułożył stopę i musiał opuścił boisko.

Jak wykazały badania, Kane uszkodził więzadło boczne w prawej kostce. Spekulowano najgorszą opcję - że Anglika czeka bardzo długa przerwa od gry, która uniemożliwi mu wyjazd na tegoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

Tottenham uspokoił jednak wszystkich fanów futbolu na Wyspach, bowiem okazało się, że 24-latek wróci do treningów jeszcze w kwietniu. Na mundial z pewnością będzie gotowy.

Kane ma w tym sezonie na koncie 35 bramek w 38 meczach. W klasyfikacji najlepszych strzelców Premier League zajmuje drugie miejsce, ale ma tyle samo bramek - 24 - co prowadzący Mohamed Salah z Liverpoolu.