Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

'Nike ma klucz do Neymara'. Firma sfinansuje transfer piłkarza do Realu? Jest warunek

Firma Nike jest gotowa sfinansować część transferu Neymara do Realu Madryt, w zamian za zostanie głównym sponsorem technicznym mistrzów Hiszpanii - informuje "AS". Obecnie sponsorem technicznym Królewskich jest Adidas.

'Nike ma klucz do Neymara' - czytamy na okładce wtorkowego wydania dziennika AS. Amerykańska firma za wszelką cenę chce podpisać umowę z Realem, i w tym celu zamierza częściowo sfinansować transfer Neymara. Brazylijczyk latem został kupiony przez Paris Saint-Germain za 222 mln euro, teraz kwota byłaby jeszcze wyższa. Dlatego pomoc sponsorów jest niezbędna.

Nike ma klucz do NeymaraNike ma klucz do Neymara Twitter

Na mocy obecnej umowy, Adidas za sponsorowanie Realu rocznie płaci 40 milionów euro. Nike byłby w stanie  przebić te warunki kilkukrotnie, płacąc mistrzom Hiszpanii ponad 100 mln euro, co znacznie ułatwiłoby sprowadzenie piłkarza PSG. Nie wiadomo jednak, czy Królewscy, korzystając z okoliczności, nie podpiszą nowego kontraktu z Adidasem. Niemiecka firma, której umowa z Królewskimi obowiązuje do 2020 roku, jest bowiem w stanie zapłacić znacznie więcej. Dla porównania, Manchester United otrzymuje od niej około 150 mln euro za każde 12 miesięcy współpracy.

Zdaniem dziennika "AS" ojciec Neymara rozmawiał już z przedstawicielami Realu na temat ewentualnego transferu finansowanego w części przez sponsora technicznego.

Nike obecnie współpracuje m.in. z FC Barceloną, Manchesterem City, Paris Saint-Germain, Atletico Madryt, Tottenhamem, czy Chelsea.