Liga belgijska. Łukasz Teodorczyk znowu strzela!

Łukasz Teodorczyk przebudził się na dobre. Polski napastnik strzelił kolejnego gola dla Anderlechtu, a jego klub wygrał w dramatycznych okolicznościach z Royal Antverp 2:1 (1:1).

Anderlecht fatalnie rozpoczął mecz z Royal Antwerp, bo już w 3. minucie czerwoną kartką został ukarany Leander Dedoncker. W pierwszych minutach Anderlecht miał spore problemy, ale Royal Antwerp nie było w stanie wpakować piłki do bramki. Ta sztuka udała się jednak Teodorczykowi.

W 22. minucie goście popełnili przewinienie przed polem karnym. Dośrodkowanie z rzutu wolnego doskonale wykorzystał jednak polski napastnik, który strzelił kolejną w tym sezonie bramkę. Dla Teodorczyka to już szósty gol w ostatnich trzech meczach.

Przed końcem pierwszej połowy Royal Antwerp wyrównało za sprawą Limbombe. Po koniec meczu Anderlecht był jednak w stanie znów wyjść na prowadzenie a gola z rzutu karnego strzelił Ganvoula.

Łukasz Teodorczyk zagrał w tym sezonie 30 meczów i strzelił dziewięć bramek i zaliczył cztery asysty.