Ekstraklasa. Wisła Kraków wygrywa ze Śląskiem Wrocław

W drugim piątkowym spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała ze Śląskiem Wrocław (3:1). Bohaterem spotkania został Carlitos, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy.
1
Cuesta - Palčič, Vélez (85.Głowacki), Arsenić, Sadlok - Mitrović (59. Halilović), Cywka, Brlek - Boguski, Balleste (77. Llonch), Carlitos Bramki: 20`, 62`, 79` Carlitos (k.) Żółte kartki: 30`Sadlok, 47`Mitrović, 87`Halilovic
Słowik - Celeban, Rieder, Tarasovs, Lewandowski (74. Dankowski) - Augusto Pereira Loureiro, Srnić (71. Vacek) - Cholewiak, S. Riera, Pich (83. Bergier) - Piech Bramki: 36`Tarasovs Żółte kartki: 19`Piech, 32`Augusto

Wisła przeważała od samego początku spotkania. Poza drobnymi wyjątkami kontrolowała przebieg gry w pierwszej połowie, co po raz pierwszy udowodniła w 18. minucie. Wówczas Carlitos pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Riedera i otworzył wynik meczu.

Pomimo lekkiej przewagi gospodarzy, to goście strzelili gola na kilka minut przed przerwą. Igors Tarasovs znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Riery, i dokładnym strzałem głową pokonał bramkarza Wisły

Po zmianie stron tempo gry spadło, a obydwa zespoły miały problemy z kreowaniem groźnych sytuacji podbramkowych. Taką stworzył jednak Tomasz Cywka, który w 79. minucie popędził lewym skrzydłem, a następnie dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od obrońcy Śląska i spadła pod nogi Carlitosa, który skierował ją do bramki obok bezradnie interweniującego Słowika.

W końcowych minutach gospodarze ograniczali się głównie do bronienia dostępu do własnej bramki, a goście próbowali atakować i zdobyć bramkę kontaktową. Nie potrafili jednak przełamać linii defensywnej Wisły, która ostatecznie wygrała 3:1.