Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska, Włochy i Portugalia chcą zorganizować finały Ligi Narodów

Polska, Włochy i Portugalia wyraziły zainteresowanie zorganizowaniem finałów Ligi Narodów, które odbędą się w czerwcu 2019 roku.

Trzy federacje wyraziły chęć zorganizowania finałów Ligi Narodów. Włoski związek piłki nożnej (FIGC), portugalski (FPF) oraz polski (PZPN) chcą przeprowadzić finałowe rozgrywki w czerwcu 2019 roku.

O wyborze gospodarza zadecyduje... boisko. Wszystkie te reprezentacje zagrają w jednej grupie, a turniej finałowy powinien zostać zorganizowany przez jednego ze zwycięzców grup.

W finałach udział wezmą cztery najlepsze reprezentacje z dywizji A. Półfinały mają być przeprowadzone 5 i 6 czerwca, a mecz o trzecie miejsce i finał odbędą się 9 czerwca.

Mecze finałowe zostaną rozegrane na dwóch stadionach. Ich pojemność musi wynosić minimum 30 000 miejsc, a odległość pomiędzy miastami, w których zostaną rozegrane decydujące spotkania, nie może przekraczać 150 kilometrów.

Podział na grupy Dywizji A Ligi Narodów:

Grupa A1: Niemcy, Francja, Holandia

Grupa A2: Belgia, Szwajcaria, Islandia

Grupa A3: Portugalia, Włochy, Polska

Grupa A4: Hiszpania, Anglia, Chorwacja

Więcej o:
Komentarze (16)
Polska, Włochy i Portugalia chcą zorganizować finały Ligi Narodów
Zaloguj się
 • guest_wiec1

  Oceniono 2 razy 2

  Nie chce mi sie w dokumentach uefa sprawdzać, czy prawdą jest co tu piszecie w g.pl, ale jeśli byłoby to prawdą, to jedyne miasta jakie w PL wchodziłyby w grę, to: Warszawa (Narodowy+Wojska PL) oraz Kraków-Chorzów (Śląski-jesli łaskawie zakończą wszystko + Wisła). No...chyba, że nagle w Łodzi dobudują brakujące trybuny na ŁKS-ie ;)

 • a.k.traper

  0

  Jeżeli to PZPN sfinansuje to mogą robić co miesiąc, jeżeli z publicznej kasy a PZPN na tym zarobi to nie ma zgody.

 • Bartek Wiatr

  0

  A my mamy dwa stadiony w takiej odległości?
  Jestem trochę do tyłu z wiedzą, może coś się ubudowało powyżej 30 000 w międzyczasie, ale na szybko przychodzi mi do głowy tylko Kraków i Chorzów.
  O biedy Wrocław i Poznań, ale to 180 km.
  A Łódź nie wiem czy się łapie.

 • nie_jadam_osmiorniczek

  Oceniono 5 razy -1

  Polska nie chce niczego organizować, kłamcy.
  Organizować chcą polscy cwaniacy przy korycie, bo takie organizowanie to dostęp do dużej kasiory, za którą można zatrudnić tabuny znajomków i kochanek, i dać im nachapać się po same uszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX