Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny zadrwił z kibiców Tottenhamu [WIDEO]

Polski bramkarz kolejny raz zakpił z drużyny Kogutów. W przeszłości robił to jako zawodnik Arsenalu, tym razem jak piłkarz Juventusu.

Mistrzowie Włoch pokonali Tottenham 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansowali do najlepszej ósemki w Europie, bo w Turynie był remis 2:2. Gospodarze prowadzili do 64. minuty, ale dzięki golom Gonzalo Higuaina i Paulo Dybali, zdobytym w trzy minuty, to goście mogli cieszyć się z awansu.

Wojciech Szczęsny przesiedział cały dwumecz na ławce rezerwowych, ale dobry humor go nie opuszczał. Po meczu Polak wykonał wymowny gest w stronę kibiców Tottenham, palcami dotknął podbródka. Taki ruch - szczególnie we Włoszech - może zostać uznany za obraźliwy, ponieważ ma on na celu okazanie wyższości i pogardy nad drugą osobą. Filmik stał się hitem internetu:

Ale to nie wszystko. Szczęsny opublikował także na instagramie zdjęcie z szatni i swoim wpisem musiał sprowokować kibiców Totenhamu.

"Wielka radość po wygranej z jednym z najlepszych zespołów w północnym Londynie" - czytamy. Mało tego, a dopisał także hasztag "#northlondonisred", czyli "północny Londyn jest czerwony". To kolejny ukłon w stronę Arsenalu, w którym spędził 11 lat i kolejny prztyczek wobec jego lokalnego rywala.