Kibice PSG odpalili petardy pod hotelem Realu

We wtorek, w hitowym pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG zmierzy się na własnym boisku z Realem Madryt. Faworytem przed rewanżem są piłkarze mistrzów Hiszpanii, którzy wygrali pierwsze spotkanie 3:1. Ich spokój w nocy z poniedziałku na wtorek próbowali zakłócić kibice paryżan, którzy odpalili petardy pod hotelem Collectioneur.

Około 1:30 w nocy z poniedziałku na wtorek, pod hotelem Collectioneur, w którym przebywają piłkarze Realu Madryt, pojawiła się grupa ponad 50 kibiców Paris Saint-Germain, którzy chcąc zakłócić ciszę nocną i spokój rywali swojej ulubionej drużyny, odpalili petardy hukowe i śpiewali obraźliwe piosenki skierowane do zawodników mistrzów Hiszpanii.

Ochrona szybko wezwała policję, która na miejscu zjawiła się już po kilku minutach. Syreny alarmowe zwiększyły jednak hałas pod hotelem, a dodatkowo spłoszyły kibiców, którzy zdążyli uciec. Według informacji hiszpańskich mediów cała drużyna Realu została wybudzona.

Po nocnych zajściach miejscowa policja zapowiedziała, że we wtorek wieczorem wzmocni ochronę i powiększy eskortę autobusu, którym madrycki zespół będzie jechał z hotelu na stadion Parc de Princes.

Spotkanie Paris Saint-Germain z Realem Madryt rozpocznie się we wtorek o godzinie 20:45. Relacja LIVE w Sport.pl.

Więcej o: