Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt zainteresowany młodym napastnikiem Sportingu

Wysłannicy Realu Madryt w weekend pojawili się na spotkaniu FC Porto ze Sportingiem (2:1), na którym obserwowali grę 18-letniego napastnika zespołu z Lizbony, Rafaela Leao. Zawodnikiem interesują się również kluby angielskie, m.in. Manchester United.

Leao to jeden z największych talentów portugalskiej piłki. Zawodnik dotychczas występował głównie w rezerwach Sportingu, ale ostatnio został włączony do pierwszej kadry. W miniony weekend wszedł na boisko z ławki rezerwowych w spotkaniu wyjazdowym z FC Porto.

Napastnik w 43. minucie zmienił Seydou Doumbię, który nabawił się urazu. Już po trzech minutach gry wykorzystał znakomite podanie prostopadłe Bryana Ruiza, po którym zdobył bramkę kierując piłkę między nogami Ikera Casillasa.

 

Mistrzowie Hiszpanii obserwują utalentowanego osiemnastolatka od kilku miesięcy. Piłkarza urodzonego w Angoli chcą jednak sprowadzić również inne kluby, m.in. Manchester United.

Portal "Transfermarkt" wycenia Leao na zaledwie na 1,5 mln euro. Wiadomo jednak, że potencjalny nabywca będzie musiał przedstawić ofertę ze zdecydowanie wyższą kwotą.