Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Piotr Stokowiec nowym trenerem Lechii Gdańsk

Piotr Stokowiec został nowym trenerem Lechii Gdańsk. Były szkoleniowiec Zagłębia Lubin zastąpił zwolnionego kilka dni temu Adama Owena.

Jak poinformowali przedstawiciele klubu z Gdańska, Stokowiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Jego asystentem został Łukasz Smolarow, a nowym trenerem bramkarzy będzie Jarosław Bako.

- Dziękuję za zaufanie, które mi okazano angażując mnie do takiego wielkiego projektu. To był mój wybór i moja decyzja. Cieszę się, że tu jestem. Potencjał i ambicje tego klubu są podobne do moich dlatego tu jestem - rozpoczął Stokowiec na oficjalnej konferencji prasowej.

I dodał: Skupiamy się na celach krótkofalowych - zajęcie się drużyną, która ma wielu zawodników z dobrymi umiejętnościami. Chcemy polepszyć współpracę między poszczególnymi formacjami i sprawić, że zawodnicy poczują się mocni, będą groźni dla najlepszych i zaczną punktować.

Lechia Gdańsk aktualnie znajduje się dopiero na 12. pozycji w tabeli. Słabe wyniki w ostatnich kolejkach utratą posady przypłacił Adam Owen. Walijczyk został zwolniony po bezbramkowym remisie z Zagłębiem Lubin.

- Zdaję sobie sprawę z wyzwania, jakiego się podejmuję, ale nie boję się tego. Mam w sobie dużo energii, trochę odpocząłem, mam pozytywne nastawienie do tego projektu. Wiem, jak duże umiejętności mają moi nowi zawodnicy. Wierzę w ciężką pracę - powiedział Stokowiec.

Nowy szkoleniowiec Lechii wcześniej pracował we wspomnianym Zagłębiu Lubin. Został stamtąd zwolniony po 146 meczach. W swojej karierze prowadził również Jagiellonię Białystok i Polonię Warszawa.