Iker Casillas kończy karierę? To jego ostatni sezon w FC Porto

Sezon 2017/2018 będzie ostatnim Ikera Casillasa w barwach portugalskiego FC Porto - poinformował rzecznik prasowy klubu.

Hiszpański golkiper do Porto przeniósł się latem 2015 roku, całą wcześniejszą karierę spędzając w Realu Madryt, z którym m.in. pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie po Ligę Mistrzów.

Teraz końca dobiega także jego etap w ekipie Smoków. Porto zamierza obniżyć od przyszłego sezonu wydatki na kontrakty zawodników, dlatego część umów nie zostanie przedłużona. Tak stanie się chociażby w przypadku Ikera Casillasa, o czym poinformował za pośrednictwem dziennika "A Bola" rzecznik prasowy Porto Francisco J. Marques.

Na ten moment nie wiadomo, czy Casillas będzie kontynuował karierę w innym klubie, czy też Porto będzie ostatnim przystankiem w jego karierze. W 2016 roku Hiszpan zapowiadał, że zamierza zakończyć karierę wraz z Gianluigim Buffonem. Włoch planował rozstać się z profesjonalnym futbolem w tym roku, ale wciąż się waha i nie jest wykluczone, że barw Juventusu będzie bronił także w przyszłym sezonie.

Casillas przez wiele lat toczył z Buffonem walkę o miano najlepszego bramkarza na świecie. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu pięć razy z rzędu uznawała Hiszpana za najlepszego golkipera globu (w latach 2008-2012).

Więcej o: