Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontuzja Neymara poważniejsza niż przypuszczano? Przerwa może potrwać nawet kilka miesięcy

Neymar w meczu z Olympique Marsylia (3:0) doznał zwichnięcia kostki i pęknięcia piątej kości śródstopia - informuje oficjalna strona Paris Saint-Germain. Niewykluczone, że Brazylijczyk będzie musiał poddać się operacji. W takim przypadku jego przerwa może potrwać nawet kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że Neymar kontuzji nabawił się w 79. minucie ligowego spotkania Paris Saint-Germain z Olympique Marsylia (3:0). Uraz nie był jednak spowodowany kontaktem z rywalem, a złym postawieniem stopy podczas biegu. 

Po szczegółowych badaniach okazało się, że 26-latek doznał zwichnięcia kostki i pęknięcia piątej kości śródstopia. Taka diagnoza oznacza, że zawodnik na pewno opuści rewanżowe spotkanie z Realem Madryt w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów, a także kilka meczów ligowych. Wstępne prognozy mówią o powrocie do treningów za około 3 tygodnie. 

Jak się jednak okazuje, może być jednak gorzej, ponieważ istnieje ryzyko, że Neymar będzie musiał poddać się operacji. Wówczas jego rozbrat z piłką mógłby potrwać nawet ponad trzy miesiące, co w najgorszym przypadku oznaczałoby zagrożony występ na mundialu. Na MŚ w Rosji reprezentacja Brazylii w fazie grupowej zmierzy się ze Szwajcarią, Kostaryką i Serbią.