Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Kibice Juventusu wolą Szczęsnego od Buffona

Kto powinien strzec bramki Juventusu? Wojciech Szczęsny. Tak odpowiedziało 67 proc. kibiców. 33 proc. uznało, że Gianluigi Buffon.

Kto powinien do końca sezonu strzec bramki Juventusu Turyn  - to pytanie sondy, którą przeprowadził znany włoski dziennikarz Alfredo Pedulla. Jej wyniki cieszą, ale i trochę zaskakują. Bo mogło się wydawać, że fani Juventusu wskażą na swojego ulubieńca, klubową legendę - Gianluigiego Buffona (po sezonie odchodzi na sportową emeryturę), a nie na Wojciecha Szczęsnego.

Tymczasem aż 67 proc. głosujących twierdzi, że w bramce Juventusu powinien stać 27-letni Polak, 33 proc., że 40-letni Buffon.

- Dokonał najlepszego wyboru, także z perspektywy klubu. W poprzednim roku był najlepszym bramkarzem Serie A. Może to kontynuować. Wierzę, że będzie to „mądry związek” - powiedział Buffon o Szczęsnym, kiedy ten na początku sezonu podpisywał kontrakt z Juventusem.

Początkowo wydawało się, że Polak w zespole mistrza Włoch będzie zaliczał epizody, o ile w ogóle będzie grał. Ale rzeczywistość okazała się inna - lepsza, bo w dotychczasowych 36 spotkaniach Szczęsny z Buffonem grali niemal po równo (20 meczów Włocha, 16 Polaka).

Za Szczęsnym przemawiają też statystyki, bo Polak wpuszcza bramkę średnio co 240 minut, Buffon co 95.

***

Wojciech Szczęsny dla Sport.pl: Gdybym nie był piłkarzem, grałbym w golfa. A kiedyś zostanę architektem

Ofiara 'Małyszomanii'. Krytyk muzyczny utworów swojej żony. Bohater serialu Netflixa. - Staram się żyć najpierw jako człowiek, a później jako piłkarz - mówi Wojciech Szczęsny, bramkarz Juventusu, którego odwiedziliśmy w Turynie. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz wideo
Więcej o: