Ogromna premia dla piłkarzy Barcelony za zdobycie trypletu

Piłkarze Barcelony otrzymają 30 milionów euro do podziału, jeśli uda im się wygrać rozgrywki ligi hiszpańskiej, Ligi Mistrzów i Pucharu Króla. Takiej sztuki kataloński zespół dokonał już dwukrotnie - w sezonie 2008/09 z Pepem Guardiolą, i 2014/15 z Luisem Enrique.

Według informacji "Mundo Deportivo" piłkarze Barcelony poza bonusem dla całego zespołu, w przypadku zdobycia trypletu otrzymaliby również spore premie indywidualne. Zawodnicy na dodatkowe wynagrodzenia będą mogli liczyć także w przypadku zdobycia dwóch trofeów, przy czym jednym z nich musi być puchar Ligi Mistrzów lub La Liga. 

Przedstawiciele wicemistrzów Hiszpanii zaznaczają, że zawodnicy nie otrzymają żadnych premii, jeśli wygrają jedynie Puchar Króla, o który w meczu finałowym zagrają z Sevillą

Barcelona ma ogromne szanse na trzecie zdobycie trypletu w ostatnich latach. Ostatni raz udało się to w sezonach 2008/09 i 2014/15. W Lidze Mistrzów drużyna Ernesto Valverde rywalizuje w 1/16 finału, gdzie w pierwszym, wyjazdowym meczu z Chelsea zremisowała 1:1. W Primera Division Blaugrana znajduje się na pierwszej pozycji i ma już siedem punktów przewagi nad drugim Atletico. Trzeci Real traci do Barcy aż 14 pkt.

Więcej o:
Copyright © Agora SA