PZPN pokryje koszty leczenia Pawła Kryszałowicza

Były reprezentant Polski Paweł Kryszałowicz walczy z nowotworem jelita. Po tym, jak zorganizowano zbiórkę pieniędzy na jego wyjazd do kliniki w Meksyku, pomóc zdecydował się też PZPN. Związek chce całkowicie pokryć koszty leczenia.

- Trwa zbieranie środków na suplementację i leczenie metodami naturalnymi, które zwiększą szanse na wyzdrowienie byłego reprezentanta Polski oraz na wyjazd do specjalistycznej kliniki w Meksyku lub w Niemczech - pisał w czwartek Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Jako pierwsi Kryszałowiczowi zdecydowali się pomóc jego przyjaciele, którzy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy. Celem akcji było zebranie 150 tysięcy złotych.

Na informacje o chorobie byłego reprezentanta kraju szybko zareagowały też władze PZPN, które zdecydowały się zamknąć zbiórkę i w całości pokryć koszty leczenia, o czym poinformował Krzysztof Stanowski z portalu "Weszło".

Paweł Kryszałowicz rozegrał 33 spotkania w reprezentacji Polski i strzelił 10 goli, w tym jednego na mistrzostwach świata 2002 - w wygranym 3-1 meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Grał m.in. w takich klubach jak Amica Wronki, Eintracht Frankfurt czy Wisła Kraków. W ekstraklasie łącznie rozegrał 219 meczów, w których zdobył 69 bramek.

Ekstraklasa. Czy Niezgoda to napastnik na miarę reprezentacji? "Przypomina mi Juskowiaka"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.